Paweł Wyrzykowski

Architekt, projektant wnętrz, dekorator. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i Warszawskiej Szkoły Reklamy. Z natury – esteta lubiący harmonię, która według niego w dużej mierze wpływa na jakość przestrzeni i to, jak czujemy się w danym wnętrzu.

W latach 2007–2013 był twórcą i współwłaścicielem pracowni Luuq Design Studio, realizującej projekty architektoniczne i aranżacje wnętrz mieszkalnych i biurowych. Wcześniej, w latach 2003–2006, współtworzył projekty rezydencji w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie razem z Ireneuszem Krasuskim, dekoratorem wnętrz wykształconym na francuskiej Sorbonie.

Architektura jest według Pawła Wyrzykowskiego nieodłącznym elementem naszego życia, a ponadto – sztuką użytkową. W pierwszej kolejności powinna zawsze być odpowiedzią na daną potrzebę funkcjonalną. Powinna też odpowiadać naszemu poczuciu estetyki i tworzyć przestrzenie, w których chcemy przebywać.

Inspiracje do swojej pracy czerpie ze wszystkiego, co nas otacza. Uważa, że projektowanie jest sztuką ciągłej transformacji oraz ulepszania tego, co już było, odkrywania i interpretowania na nowo powracających trendów. Na jego projekty wpływają z jednej strony prace wielkich architektów – takich jak Frank Lloyd Wright, a z drugiej – świetne, świeże pomysły młodych i nieznanych twórców.

W swojej pracy Paweł Wyrzykowski dąży do zachowania równowagi w relacji klient – architekt. Kładzie duży nacisk na współpracę – podkreśla, że klienci często mają inspirujące pomysły, choć z drugiej strony niekiedy trzeba ich odwieść od nietrafionych rozwiązań. Celem Pawła Wyrzykowskiego jest tworzenie projektów ponadczasowych, takich, które nie „starzeją się” zbyt szybko. Uważa, że czas jest świetnym sprawdzianem jakości. Dobry projekt zawsze będzie się bronił, mimo upływu lat – wnętrza mogą tracić na aktualności wobec najnowszych trendów, ale zawsze będzie można docenić zawarty w nich kunszt. Paweł Wyrzykowski uważa, że można to osiągnąć przede wszystkim poprzez harmonię, dbałość o każdy detal oraz odpowiedni dobór szlachetnych materiałów.

Paweł Wyrzykowski w swoich projektach dąży do harmonii i dba o detal. Nie chodzi tu wyłącznie o estetykę powstających przestrzeni, ale także o ich funkcjonalność. Architekt szuka satysfakcjonującego efektu – jego celem jest piękne, wygodne w użytkowaniu wnętrze, w którym chce się spędzać czas.

Prywatnie Paweł Wyrzykowski jest miłośnikiem podróży. Najchętniej spędza wolny czas na odkrywaniu nowych miejsc, różnorodności świata oraz na poszukiwaniu wolności i równowagi. Lubi także dobre kino i literaturę, a ponadto – nie jest obojętny na szeroko rozumiane tematy społeczne.